Tribünde havaya ateş açan polis hakkında soruşturma başlatıldı

Bölgesel Amatör Lig 11’inci Grup’ta mücadele eden 12 Bingölspor, Yozgat Belediyesi Bozokspor’u konuk etti. Bingöl Şehir Stadyumu’nda oynanan maçın 18’inci dakikasında bir pozisyona tepki gösteren taraftarlar, sahaya inmek istedi.

Görevli polis memurları taraftarlara müdahale etti. Bu sırada bir polis, silahını çekerek havaya 3 el ateş açtı. Bir süre sonra olaylar yatıştı, karşılaşma 12 Bingölspor’un 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

Polisin havaya ateş açtığı anların görüntüsü sosyal medyaya yansıyınca Valilik olaylarla ilgili adli ve idari işlem başlatıldığını duyurdu. Açıklamada “Emniyet Genel Müdürlüğünden konuyla ilgili müfettiş talep edildi” denildi.

İl Emniyet Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da “12 Bingölspor-Yozgat Belediyesi Bozokspor arasında oynanan futbol müsabakasının 18. dakikasında seyircimize karşı orantısız güç kullanımı gerçekleştiren kolluk personelimiz hakkında adli ve idari işlem başlatılmış olup, konuyla ilgili muhakkik (soruşturmacı) görevlendirilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir