Bayram tatilinden dönüş yoğunluğu sürüyor

Bayram için şehir dışına gidenler, dönüş yolunda ulaşımda 43 ilin karayolu bağlantı noktası olan Kırıkkale’de trafik yoğunluğu oluşturuyor. 

Özellikle Kırıkkale-Ankara karayolunda yaşanan trafik yoğunluğu sebebiyle araçlar yavaş ilerlerken, trafik polisleri ulaşımın aksamaması için çalışmalarını sürdürüyor. 

Ayrıca polis ekipleri, Kırıkkale-Ankara karayolu hızlı tren köprüsü altındaki uygulama noktasında denetim gerçekleştiriyor. 

Karayolları ekipleri de trafik akışının normal seyretmesi için Kırıkkale-Ankara karayolundaki bazı kavşakları geçici olarak trafiğe kapattı. 

Karayolundaki trafik yoğunluğunun hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

TEKİRDAĞ’DAN İSTANBUL YÖNÜNE ARAÇ YOĞUNLUĞU DEVAM EDİYOR

Kurban Bayramı tatillerini Trakya’nın turistik bölgeleri Saros Körfezi ve Çanakkale tarafında geçiren bazı tatilcilerin, dün başlayan dönüş yolculuğu bugün de sürüyor. Dönüş yolculuğu nedeniyle Tekirdağ’dan İstanbul yönüne bugün öğleden sonra araç yoğunluğu yaşanmaya başladı.

Tekirdağ’ın İstanbul’un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde zaman zaman araç kuyrukları oluştu. Polis ve jandarma ekipleri, trafik akışını sağlamak için yol üzerindeki önemli kavşaklarda önlem aldı. Sürücüler, dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Yetkililer, İstanbul’a dönüş trafiğinin pazar akşamına kadar sürmesini beklediklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir